Apiterapia

Ulo-terapia - nowy kierunek w Api-terapii

Polega ona na wdychaniu powietrza z uli pszczelich, które wydostaje się z nich do wnętrza pomieszczenia, w którym przebywa człowiek. Powietrze pochodzące z ula pozbawione jest bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów. Dodatkowym atutem jest możliwość przebywania w otoczeniu tak dużej ilości pszczół, gdzie wyzwala się korzystna dla człowieka energia, a powietrze jest zjonizowane.

Metoda ta wykorzystuje wiedzę wynikającą z wieloletniego doświadczenia i obserwacji - jedności człowieka i przyrody. Potwierdzono, że energia, którą wytwarzają pszczoły jest identyczna z energią emitowaną przez człowieka. Kontakt człowieka z taką energią, wspomaga wzrost sił życiowych, wpływa na zmniejszenie odczuwalnego zmęczenia. Nieodczuwalne dla kuracjusza wibracje, które powstają w ulu korzystnie oddziałują nie tylko na ogólny stan organizmu, ale również na tempo przemian materii. Z kolei woń naturalnego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma dobroczynny wpływ na praktycznie wszystkie układy narządowe człowieka: centralny układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy. Szybko zauważalnym efektem jest zdecydowana poprawa jakości snu.

Jakie są najbardziej popularne wskazania do zastosowania Ulo-terapii:

 • bezsenność, choroby układu nerwowego (niedowład, zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe),
 • syndrom ciągłego zmęczenia,
 • choroby układu moczowego (zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego),
 • choroby reumatyczne,
 • choroby serca (podwyższone ciśnienie krwi),
 • choroby układu oddechowego (częste infekcje dróg oddechowych, przewlekłe zapalenia płuc, astma oskrzelowa i inne),
 • chroniczny ból głowy, częste migreny,
 • stany depresji i stresu,
 • alergie,
 • osłabienie układu odpornościowego,
 • profilaktyka wspomagania leczenia wielu innych chorób.

W Ulo-Domku można przebywać od 10 minut do nawet 8h-12h (nocować w Api-Domku). Podczas inhalacji w Api-Domku można wygodnie siedzieć lub nawet przebywać w pozycji leżącej.

Dzięki ulo-terapii, możemy znaleźć się niezwykle blisko najdzikszej natury - dosłownie żywić się nią i czerpać jej dobrą, leczniczą energię!

Nasze "Api-Domki" wykonane są w pełni z naturalnych materiałów. Większość konstrukcji to specjalne odmiany drewna. Przy każdym "Api-Domku" montujemy od 2 do 4 uli z pszczołami co oznacza, że w jednym domku do api-terapii znajduje się w całkowicie bezpieczny sposób dla użytkownika blisko 200 tys. pszczół!

Już po pierwszej inhalacji odczuwa się poprawę stanu fizycznego i psychicznego oraz przypływ sił witalnych.

Apiterapia (od łacińskiego słowa apis oznaczającego pszczołę) to lecznicze zastosowanie produktów wytwarzanych przez pszczoły.

Produkty pszczele obejmują: miód, propolis, pyłek kwiatowy, pierzgę, mleczko pszczele, jad pszczeli (tzw. apitoksynoterapia), wosk, palenie świec woskowych oraz apiinhalacje (uloterapię).

Produkty pszczele stosowane są w leczeniu m.in.: chorób układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu moczowego, skóry i błon śluzowych, hemoroidów, schorzeń ginekologicznych.